5 Haziran 2017 Pazartesi

SÖKE’DE TEMİZLİK HİZMETLERİNDE YENİLİKLER DİKKAT ÇEKİYORSöke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Hizmet alanı ve nüfus yoğunluğu değişen Söke’de temizlik işleri anlayışı da değişti.
dezenfekteTEMİZLİK HİZMETLERİNDE YENİLİKLER2
2016 yılı ile birlikte Söke Belediyesi temizlik ve çöp toplama hizmetlerinde yeni bir dönem başladı. Çöp toplama hizmetlerinde kullanılan araç filosu yenilenirken, bu yenilik hareketinden ilçedeki çöp konteynırları da nasibini aldı. 2016 yılı başından itibaren 5 adet 15 metreküp kapasiteli, 4 adet 7 metreküp kapasiteli çöp toplama kamyonu ile bir adet de atık toplama aracı hizmet vermeye başladı.
Diğer taraftan ilçe merkezindeki çöp konteynırları yenilenirken, eski köy ve beldelerden oluşan yeni mahallelerde de çöp konteynırları yenilendi ve sayıları arttırıldı. Özellikle yeni çevre mahallelerle hizmet alanı artan Söke Belediyesi temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere, 2017 yılında bir adet daha çöp toplama aracı ve Bin adet çöp konteynırı alınması planlanıyor.
temizlik islerinde carpıcı rakamlar1
“Günlük Ortalama 122 Ton Çöp”
Büyükşehir yasası ile birlikte 49 mahalleye hizmet veren Söke Belediyesi 2016 yılında toplam 44 Bin 95 ton çöp topladı. 117 Bin nüfusa hizmet veren Söke Belediyesi günlük ortalama 122 ton çöp topluyor. İçinde çöp toplama ve süpürme araçları olmak üzere 30 araçlık filo ile hizmet veren Söke Belediyesi 2016 yılında Söke merkeze 457, eski belde ve köylere Bin 359 adet yeni konteynır yerleştirildi. Söke merkezde 10 adet yeraltı konteynırı da hizmet veriyor. Söke’de toplam 3 Bin 139 konteynır ile hizmet veriliyor. Çöp konteynırlarının sayısının arttırılacağı, özellikle eski belde ve köylerde değişimlerin devam edeceği belirtiliyor.
“Geri Dönüşümde Başarılı Çalışma”
Geri dönüşüm konusunda duyarlı çalışmaları ile dikkat çeken Söke Belediyesi, Söke’nin çeşitli noktalarına atık ayrıştırma ve ambalaj toplama kutularının sayısını da arttırdı. Söke Belediyesi 2016 yılında toplam 5 Bin 605 ton ambalaj atığı, Bin 250 ton ise atık topladı. Atık pil toplama kampanyalarına devam eden Söke Belediyesi 2016 yılında toplam Bin 880 Kg atıl pil toplamayı başardı. Ev ve iş yerlerinden toplanan atık yağları da ekonomiye kazandıran Söke Belediyesi 2016 yılında toplam 690 Kg bitkisel atık yağ topladı.
“Çevre Konusunda Eğitimler”
Okullar başta olmak üzere çevre ve geri dönüşüm konusunda eğitim toplantıları düzenleyen Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çevre mahallelerin tümüne çevreye duyarlı olmayı hatırlatan panolar yerleştirdi. Mobil faraş ekibini 2016 yılında hizmete geçiren Müdürlük, belirlenen program dahilinde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Göreve gelmesinin ardından araç filosuna yapılan takviyelerle temizlik işlerinde yeni dönem başlayacağını söyleyen ve bunu gerçekleştiren Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Hizmet alanı ve nüfus yoğunluğu değişen Söke’de temizlik işleri anlayışı da değişti. Elbette eksiklikler olacaktır. Ancak gelen şikayet ve talepler oranında eksikliklerin giderilmesi için çaba sarf ediyoruz.Vatandaşlarımızın da ilçemizin temizliğine katkı sağlamasını istiyoruz. Birlikte yaşadığımız kenti temiz tutmak çok önemli” dedi.
CLEANER MAGAZINE

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder