14 Ağustos 2016 Pazar

ZİRVE neden gerekli ?


Endüstriyel temizlik sektörü 60’lı yılların başında uluslararası konaklama işletmelerinde başlayan, 1980’li ve 1990’lı yıllar endüstriyel temizlik sektörünün uluslararası uygulamaları tanıma süreci olmuştur.2016 yılını yaşadığımız bu dönemde 2 buçuk milyon kişi ve yıllık 30 milyar dolarlık bir hacme ulaşmıştır.
Günümüzde endüstriyel temizlik sektörü gelecek vaat eden, gelişime açık ve yatırım yapılabilir bir sektör haline gelmiştir.
Türkiye pazarının gücüne baktığımızda ise pazarın sürekli büyüme trendinde olduğunu görmekteyiz. Nüfusumuzun %60’ı 30 yaşından gençtir ve tüketicilerin yeni marka ve yeni ürünlere açık olması dikkat çekicidir.
Ayrıca sektörün içinde son yıllarda yıldızı parlayan ve büyük bir güce ulaşan Halı Yıkama Sektörü uluslararası camiada yaptığı atılımlarla katıldıkları fuarlar, organizasyonlarla rüştünü ispatlamıştır. Dünyanın en kaliteli halı yıkama makinaları Türk firmalarının üretimi ile dünyaya ihraç ediliyor.
1.Uluslararası Cleaner Magazine Halı Yıkama Sektörü Zirvesi “Halı Yıkama Sektörü 2016” temasıyla sektörün birçok oyuncusunu buluşturacak ve sektör üzerine yoğun tartışmalara ve fikir alışverişlerine olanak tanıyacak. Siyasetçisinden yerel yöneticilerine, akademisyeninden öğrencisine ve araştırmacısına, iş adamlarından tedarikçilere ve medyaya kadar sektörle ilgilenen pek fazla kesim bir araya gelecek. Zirve, sektörün sorunları ve çözüm önerileri üzerine ve yeni fırsatlara yeni açılımlara kapı açacak tartışmalara zemin oluşturacak.
Zirve’nin verimli geçmesi sektörün geleceğine katkı sağlaması açısından son derece önemli. Sektör oyuncularının Zirve’den en fazla katkıyı sağlaması da, katılım çokluğu ve katılım çeşitliliği ile sağlanacak elbette ki. Farklı fikirler farklı görüş açıları farklı tecrübelerin Zirve sırasında bir araya gelmesi ve dile getirilmesi, Zirve’ye zenginlik katacaktır. Bu anlamda verimli ve zengin bir etkinlik olmasını diliyor; yeni fırsatlara ve yeni iş bağlantılarına kapı açmasını umut ediyorum.
Sektörün yapacağı bu zirve tahminim büyük bir katılım ve destekle amacına ulaşacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder